انواع بافت در محصولات چیبو

100 Cotton100 درصد پنبه: بسیاری از محصولات پوشاک چیبو با صددرصد پنبه تولید شده اند و به همین دلیل کاملا راحت، خنک و ضد حساسیت می باشند. 

 پنبه ارگانیک: محصولاتی که دارای این لوگو می باشند به طور کامل از پنبه ارگانیک تولید شده اند. پنبه ارگانیک علاوه بر اینکه محصولی کاملا ضدحساسیت می باشد، به حفظ محیط زیست نیز کمک شایانی می کند. در کشت پنبه ارگانیک از هیچ گونه کود و یا آفت کش های شیمیایی استفاده نشده است. همچنین با رعایت اصول توسعه پایدار در کشت این پنبه، کشاورزان کوچک نیز حمایت می شوند.

مخلوط پنبه ارگانیک: محصولاتی که دارای این لوگو می باشند دارای درصد بالایی پنبه ارگانیک بوده و بسته به نوع کاربری آن محصول، الیاف دیگری نیز در کنار آن استفاده شده است. مثلا در انواع جوراب که بافت تشکیل دهنده آن، بیش از 95 درصد پنبه ارگانیک و مقداری کش مرغوب می باشد.  

africaپنبه آفریقایی: پنبه هایی که در قاره آفریقا تولید می شوند، طی یک عمل مبتکرانه با رعایت اصول توسعه پایدار کشت می شوند تا علاوه بر حفاظت از محیط زیست به بهبود سطح زندگی کشاورزان خرد کمک نمایند. همچنین رعایت این اصول به تولید محصولی کمک می کند که برای مصرف کنندگان بدون ضرر هستند. در نتیجه محصولاتی که در آن ها از پنبه تولید آفریقا یا همان پنبه آفریقایی استفاده شده است بسیار با کیفیت و کاملا ضدحساسیت می باشند.

Appachiپنبه آپاچی: این نوع پنبه در مزارع کشور هند کشت می شود. کشاورزان خرد که در این طرح شرکت دارند علاوه بر تولید پنبه بسیار با کیفیت، آموزش دیده اند که چگونه در کنار افزایش میزان محصول خود از واحد زمین تحت کشت، با کمک روش های طبیعی و بدون استفاده از کود و آفت کش های صنعتی، طبیعت و گیاهان را نیز حفظ کنند و سلامت خود و مصرف کنندگان محصولشان را تضمین نمایند. همچنین با تضمین خرید محصولات آن ها و با حذف واسطه ها، سطح زندگی آنها رشد خوبی پیدا کرده است. در مجموع محصولاتی که در تولید آن ها از پنبه آپاچی استفاده شده است، بسیار با کیفیت و کاملا بدون خطر و ضد حساسیت می باشند.

cashmereپشم کشمیر: این پشم که یکی از کمیاب ترین و گران ترین الیاف طبیعی می باشد از بز منطقه کشمیر به دست می آید. پشم کشمیر در حالی که بسیار نرم، لطیف و سبک بوده، کاملا گرم و راحت می باشد. این پشم بیشتر در تولید پوشاک زمستانی همچون پولیور و کلاه بافت به کار می رود و بسیار مرغوب و ماندگار است. با تمام این توصیف ها، پوشاکی که از پشم کشمیر در بافت آنها استفاده شده است در عین نازک، لطیف و سبک بودن، کاملا گرم و شیک هستند.

Dash

merinoپشم مرینو: این پشم نیز یکی از گران ترین الیاف طبیعی است و از گوسفند مرینوس استرالیایی استحصال می شود. پشم مرینو در عین حالی که بسیار نرم و لطیف و سبک می باشد، کاملا گرم و راحت بوده و علاوه بر حالت کشسانی، کاملا تنفس پذیر است. بنابراین در لباس هایی که در بافت آنها از پشم مرینو استفاده شده است، هم احساس راحتی و گرما خواهید داشت و هم بسیار سبک و شیک هستند؛ همچنین به هیچ وجه در آن ها عرق نخواهید کرد و همیشه حسی خوب و مطبوع را تجربه خواهید کرد.

viscoseلنزینگ ویسکوز: ویسکوز یک بافت گیاهی است که الیاف آن از ترکیب مواد گیاهی مختلف به دست آمده است. از ویژگی های ویسکوز می توان به تنفس پذیری و نمای شیک اشاره کرد. بر خلاف تصور بسیاری از مردم، در تولید ویسکوز به هیچ وجه از مواد شیمیایی استفاده نشده است. همچنین تولید پوشاک با ویسکوز به حفظ محیط زیست نیز کمک شایانی می نماید، زیرا هم به توسعه پایدار کمک می نماید و هم قابل تجزیه در طبیعت می باشد. شرکت چیبو آلمان در محصولات خود از ویسکوز تولید شده توسط شرکت معتبر لنزینگ استفاده می نماید که یکی از معتبرترین تولید کنندگان الیاف گیاهی در دنیا می باشد.

modalلنزینگ مدال: مدال یک بافت گیاهی است که الیاف آن از درخت راش به دست می آیند. پس از طی فرایند فرآوری الیاف درخت راش طی پروسه ای که نیاز چندانی به آب و انرژی ندارد، مرحله بافت پارچه صورت می پذیرد. پارچه مدال، بسیار نرم، خنک و شیک می باشد، بنابراین در تولید لباس های راحتی، لباس های زیر و جوراب از آن بسیار استفاده می شود. همچنین در اغلب مواقع مدال به همراه پنبه طبیعی در تولید پارچه استفاده می شود و بنابراین چنین پارچه هایی کاملا ضد حساسیت و راحت می باشند. شرکت چیبو آلمان در محصولات خود از مدال تولید شده توسط شرکت معتبر لنزینگ استفاده می نماید که یکی از معتبرترین تولید کنندگان الیاف گیاهی در دنیا می باشد.

تنسل (لیوسل): تنسل یا همان لیوسل یک بافت سلولزی گیاهی بوده که از چوب درخت اکالیپتوس به دست می آید. پارچه تولید شده با تنسل کاملا گیاهی، بسیار نرم و خنک بوده و در عین حال دارای نمایی براق و شیک می باشد. از دیگر امتیازات تنسل می توان به ضد حساسیت بودن آن اشاره کرد چون کاملا گیاهی می باشد.

لیکرا (لایکرا): از زمان اختراع لیکرا بیش از 60 سال می گذرد و از آن زمان تا کنون بهترین نوع الیاف کشی که در بافت پارچه به کار می رود بوده است. البته طی این سال ها به طور مستمر و با تحقیقات گسترده، همیشه کیفیت آن در حال بهبود بوده و هست. وزن کم و نامرئی بودن از ویژگی های بسیار مهم لیکرا می باشد. لیکرا علاوه بر اینکه به پارچه انعطاف خاصی می دهد باعث می شود پوشاک تولید شده با این پارچه به خوبی به بدن فیت شود و نمای خوبی داشته باشد. همچنین انعطاف خوب پارچه هم موجب راحتی در حین حرکت گردیده و هم باعث حفظ ماندگاری لباس می گردد. لیکرا همواره در حال تحول بوده و امروز تنوع بسیاری از آن برای تولید انواع پوشاک استفاده می گردد.

Dash

تاکتل: یکی از جدیدترین الیاف مصنوعی می باشد که در اکثر مواقع به همراه الیاف طبیعی همچون پنبه و تنسل در بافت پارچه به کار می رود. تاکتل دارای امتیازهای فراوانی نسبت به سایر الیاف می باشد که از آن جمله می توان تا 20 درصد سبکت بودن نسبت به سایر الیاف، خشک شدن سریع، تنفس پذیری بالا و انتقال آسان رطوبت، ماندگاری طولانی و مقاومت زیاد در برابر سایش اشاره نمود. از تاکتل بیشتر در تولید انواع جوراب، لباس زیر و لباس های ورزشی استفاده می شود.

Dash